OPINIE UŻYTKOWNIKÓW


Zamawianie poprzez email:
wysylka@mentor.com.pl
Zamawianie telefoniczne:
tel. 43-677 50 59
tel.kom.: 693 85 25 55
Biuro MENTOR Business Services
ul.Gdańska 115
90-507 Łódź
tel.: 42-637 05 95
tel.kom.: 731 55 54 55
biuro@mentor.com.pl
Dział Sprzedaży Wysyłkowej
Magazyn Mentor Cosmetics
ul. Krótka 9
95-083 Lutomiersk k/ Łodzi
tel./fax: 43-677 56 56
Konto bankowe:
PKO BP 93 1020 3408 0000 4202 0373 9414
NIP: 727-160-01-06
Regon: 471341928

Jesteśmy członkiem:

Mentor Cosmetics i Łódzka Izba Przemysłowo - Handlowa

PREZENTACJA PRODUKTU

  Mydło z Rozmarynem Lekarskim
Cena: 15.90 zł

Szalona Cena Tygodnia 07.08.-13.08.2023

Mydło z Rozmarynem Lekarskim (Rosmarinus officinalis )

ROZMARYN był jedną z najwcześniej stosowanych w medycynie roślin. Był i jest stosowany jako środek wspomagający trawienie, uspokajający, przeciwskurczowy, antyseptyczny, nadciśnieniowy, napotny, przeciwbólowy, wspomagający gojenie oraz porost włosów.

Rozmaryn był obok lawendy, głównym składnikiem słynnej Wody Królowej Węgierskiej (Larendorgi) – nalewki składającej się z jednej części ziela rozmarynu i dwóch części tymianku pospolitego, wynalezionej przez królową Elżbietę, córkę Władysława Łokietka. Wodzie tej przypisywano cudowne właściwości odmładzające i odświeżające cerę. Legenda głosi, że właśnie dzięki niej Elżbiecie udało się utrzymać na tronie niemal 60 lat i, mimo sędziwego wieku, zachować zdrowie i urodę

Od strony aromaterapeutycznej, zapach rozmarynu oczyszcza umysł, sprzyja zapamiętywaniu, łagodzi migreny, odświeża, stymuluje, jednocześnie łagodząc podenerwowanie.

Ze względu na działanie stymulujące krążenie i przeciwobrzękowe – Rozmaryn Lekarski jest stosowany również w pielęgnacji okolic oczu oraz w produktach na cellulit.

 

Główne składniki biologicznie czynne w liściach rozmarynu to:

- Olejki eteryczne i diterpeny - odpowiadające za silne własności antybakteryjne, antygrzybicze, przeciwwirusowe i antyseptyczne rozmarynu. W badaniach wykazują one aktywność przeciwko szerokiemu spektrum szczepów bakterii i drożdżaków, w tym przeciwko Probionibacterium acnes, powodujących trądzik pospolity.

- Kwas ursolowy i oleanolowy - posiadają własności przeciwzapalne, łagodzące, antyseptyczne oraz chronią przed promieniowaniem UV. Kwasy te wykazują również działanie regenerujące, przeciwzmarszczkowe, antyoksydacyjne oraz wzmacniające włosy.

- Kwas rozmarynowy, karnozowy i karnozol - to związki charakterystyczne dla rozmarynu, które odpowiadają w 90% za własności antyoksydacyjne oraz ochronne tej rośliny. Przyczyniają się one do zmiatania wolnych rodników, posiadają właściwości przeciwkancerogenne, pełnią funkcję naturalnych filtrów przeciwsłonecznych oraz hamują działanie enzymów z klasy metaloproteinaz (MMP-1), indukowanych promieniowaniem UVA, które to enzymy powodują rozkład włókien kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za młody i jędrny wygląd skóry.

Dodatkowym składnikiem naszego mydła aptecznego z Rozmarynem Lekarskimsproszkowane pestki winogron.

Żadna inna substancja pochodzenia roślinnego nie zawiera podobnie wysokiego stężenia naturalnych przeciwutleniaczy, a więc nie dysponuje tak znacznym potencjałem przeciwutleniającym (chroniącym komórki) jak pestki winogron.

Pestki winogron zawierają jedyne w swoim rodzaju substancje bioaktywne. Skóra myta mydłem ze sproszkowanymi pestkami z winogron jest dodatkowo chroniona przed wolnymi rodnikami, gdyż sproszkowane pestki winogron wykazują dużą zawartość przeciwutleniacza - procyanidyny lub proantocyjanidyny (OPC).

Właściwości ochronne sproszkowanych pestek winogron dla komórek są 50-krotnie wyższe od tych w witaminie E i 18,4 razy wyższe od występujących w witaminie C.

Działanie mydła zawierającego Rozmaryn Lekarski:

Ø  Ze względu na działanie bakteriobójcze, odkażające i przeciwzapalne – mydło z Rozmarynem Lekarskim polecane jest do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i podrażnionej.

Ø  Wspomaga walkę z wolnymi rodnikami, dzięki skumulowanym działaniom Rozmarynu Lekarskiego i Pestek Winogron,  z tego względu polecane jest również do stosowania w celach ochronnych na dzień oraz jako zabezpieczenie przed przedwczesnym starzeniem skóry i włosów.

Ø  Dodatkowymi właściwościami sproszkowanych pestek z winogron jest delikatny efekt peelingujący podczas mycia.

Ø  Zastępuje szampon wpływając korzystnie na kondycję włosów, ogranicza występowanie łupieżu zwalczając drożdżaki.

Ø  Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i antygrzybiczo.

Składniki / Ingredients INCI: Sodium Palmate,sodium Palm Kernelate,Aqua,sodium Lauryl Sulfate, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil,Glyceryl Stearate,Rosmarinus Officinalis Leaf Extract,Propylene Glykol, Palm Acid,Glycerine, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride,Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid,Cocoamide MEA,Vitis Vinifera Seed Powder, CI 74160, CI 11680


Masa netto: 100g

Sposób pakowania: kostka mydła zapakowana jest hermetycznie w folię termozgrzewalną przeciwdziałającą wydostawaniu się lotnych substancji aktywnych i zapachowych oraz w pudełeczko firmowe Mentor Cosmetics.

2015 NFL Jersey 2016 Giants Jersey Cardinals jersey shop Cheap 2016 Dallas Cowboys Jersey Cheap 2016 Yankees jersey Cheap NFL jersey Cheap 2016 NFL jersey