OPINIE UŻYTKOWNIKÓW


Zamawianie poprzez email:
wysylka@mentor.com.pl
Zamawianie telefoniczne:
tel. 43-677 50 59
tel.kom.: 693 85 25 55
Biuro MENTOR Business Services
ul.Gdańska 115
90-507 Łódź
tel.: 42-637 05 95
tel.kom.: 731 55 54 55
biuro@mentor.com.pl
Dział Sprzedaży Wysyłkowej
Magazyn Mentor Cosmetics
ul. Krótka 9
95-083 Lutomiersk k/ Łodzi
tel./fax: 43-677 56 56
Konto bankowe:
PKO BP 93 1020 3408 0000 4202 0373 9414
NIP: 727-160-01-06
Regon: 471341928

Jesteśmy członkiem:

Mentor Cosmetics i Łódzka Izba Przemysłowo - Handlowa

PREZENTACJA PRODUKTU

  Mydło z Lawendą
Cena: 15.90 zł

Mydło z ekstraktem z kwiatu lawendy i sproszkowanymi pestkami winogron.

Lawenda jest surowcem leczniczym o bogatych walorach biologicznych. Kwiat lawendy wąskolistnej (Lavandula angustifolia) służy głównie do wyrobu olejku eterycznego (Oleum Lavandulae), mającego zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.

Współczesna nauka potwierdza wiele korzystnych właściwości  kwiatów lawendy odkrytych już w czasach starożytnych, definiuje mechanizmy ich działania oraz potencjalną skuteczność w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób.

Z licznych doniesień literaturowych wynika, że  Kwiat lawendy wąskolistnej (Lavandula angustifolia) wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym, charakteryzuje się również działaniem antyoksydacyjnym, repelentnym, spazmolitycznym, uspokajającym. 

W otwartym badaniu klinicznym, w którym wzięło udział 40 uczestników, stosujących lawendę do kąpieli aromaterapeutycznych, wykazano znaczne obniżenie poziomu złości i frustracji !

Skład chemiczny Kwiatu lawendy wąskolistnej (Lavandula angustifolia)

Kwiaty lawendy zawierają około 3% olejku eterycznego, którego głównymi składnikami  są octan linalolu, linalol, ocymeny, lawandulol i jego octan.

Istnieje zależność między głównymi jej składnikami, takimi jak octan linalolu i ocymeny. Duży udział octanu linalolu związany jest małym ocymenów i odwrotnie. W lawendzie znajdują się także garbniki, kumaryny i ich pochodne, fitosterole, składniki mineralne, kwasy fenolowe, flawonoidy.

Zastosowanie lawendy w kosmetyce

W kosmetyce  stosuje się głównie olejek eteryczny, który służy do kąpieli aromaterapeutycznych, masaży oraz do aromatyzowania naturalnie wytworzonych kremów, balsamów i mydeł.

Olejek z lawendy jest polecany do wszystkich rodzajów skór, w tym do skóry zniszczonej. Ze względu na swoje odkażające właściwości można go stosować w walce z tzw. niedoskonałościami skóry.

Metabolity roślinne zawarte w lawendzie wpływają na ukrwienie skóry, a tym samym poprawiają jej odżywienie i pobudzają metabolizm.  

Wyniki badania klinicznego przeprowadzonego za pomocą metody podwójnie ślepej próby, dotyczące leczenia łysienia plackowatego mieszaniną pięciu olejków eterycznych (w tym lawendowego), wykazały znaczną poprawę wzrostu włosów po 7 miesiącach stosowania.

Dodatkowym składnikiem naszego mydła aptecznego z Lawendą wąskolistnąsproszkowane pestki winogron.

Żadna inna substancja pochodzenia roślinnego nie zawiera podobnie wysokiego stężenia naturalnych przeciwutleniaczy, a więc nie dysponuje tak znacznym potencjałem przeciwutleniającym (chroniącym komórki) jak pestki winogron.

Pestki winogron zawierają jedyne w swoim rodzaju substancje bioaktywne. Skóra myta mydłem ze sproszkowanymi pestkami z winogron jest dodatkowo chroniona przed wolnymi rodnikami, gdyż sproszkowane pestki winogron wykazują dużą zawartość przeciwutleniacza - procyanidyny lub proantocyjanidyny (OPC).

Właściwości ochronne sproszkowanych pestek winogron dla komórek są 50-krotnie wyższe od tych w witaminie E i 18,4 razy wyższe od występujących w witaminie C.

Działanie mydła zawierającego Lawendę wąskolistną (Lavandula angustifolia)  :

Ø  Polecane jest do leczenia trądziku, łuszczycy, grzybic, oparzeń słonecznych, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry.

Ø  Ze względu na dużą zawartość substancji czynnych mydło z lawendowym olejkiem eterycznym oraz ekstraktami z lawendy działa na skórę odmładzająco, antyseptycznie, wygładzająco oraz dezynfekująco.

Ø  Olejek lawendowy i ekstrakty z lawendy charakteryzuje się działaniem stymulującym wzrost włosów i ograniczającym ich wypadanie. 

Ø Dodatkowymi właściwościami sproszkowanych pestek z winogron jest delikatny efekt peelingujący podczas mycia.

Składniki / Ingredients INCI: Sodium Palmate,sodium Palm Kernelate,Aqua,sodium Lauryl Sulfate,Parfum, Glyceryl Stearate,Lavandula Officinalis Flower Extract, Propylene Glykol, Palm Acid,Glycerine, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride,Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid,Cocoamide MEA,Vitis Vinifera Seed Powder, CI 51319, Linalool. 

Masa netto: 100g

Sposób pakowania: kostka mydła zapakowana jest hermetycznie w folię termozgrzewalną przeciwdziałającą wydostawaniu się lotnych substancji aktywnych i zapachowych oraz w pudełeczko firmowe Mentor Cosmetics.

Wyprodukowano w Unii Europejskiej dla Mentor Cosmetics & Business Services

 

2015 NFL Jersey 2016 Giants Jersey Cardinals jersey shop Cheap 2016 Dallas Cowboys Jersey Cheap 2016 Yankees jersey Cheap NFL jersey Cheap 2016 NFL jersey